overlays: {bottom: true}

Bajazin - K čemu slouží a co to vůbec je?!

20. 01. 2024, 19:24

BAJAZIN

Bajazin je podpůrný přípravek určený pro opakované problémy uší, meziprstí a pokožky zvířete, které jsou způsobené bakteriemi, kvasinkami, svrabem a roztoči.

Je vhodný pro léčbu psů, koček, králíků i hlodavců.

Nabízí účinné látky v koncetrovaném složení a pomáhá i tam, kde jiné preparáty často selhávají. Neobsahuje antibiotika, umělá barviva, parabeny ani silikony. U jeho opakovaného užívaní při více rezistentních či chronických potížích se nemusíte obávat zdravotních rizik. Snadno se aplikuje. Úleva od nepříjemných příznaků nemoci přichází již po 24 hodinách.

Bajazin by mohl zcela odstranit, nebo výrazně zmírnit tyto obtíže:

 • Výrazná svědivost v oblasti uší.

 • Zápach uší.

 • Nadměrná tvorba ušního mazu.

 • Zarudnutí, úbytek srsti, srst zabarvená do rezava.

 • Výrazná svědivost jiných částí těla (meziprstí tlapek, břišní a anální oblast).

Dávkování a způsob užití:

TLAPKY:

 • Nasypte malé množství prášku do mikrotenového sáčku.

 • Vložte tlapku do sáčku a promněte ji tak, aby na ní prášek ulpěl.

 • Oklepejte přebytečný prášek a tlapu vyjměte.

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejčastěji se kvasinky vyskytují právě na tlapkách mezi polštářky, ale také v kožních záhybech, v uších, v podpaží, tříslech, okolo tlamičky nebo přímo na kůži samotné. Pejskové si takové infikované místo vykusují, škrábají a díky výrazně svědivým projevům jsou viditelně nervózní.

Kvasinky mají rády teplé a vlhké prostředí, ve kterém se přemnoží a v důsledku neustálého olizování a škrábání vznikne infekce. Kvasinkovou infekci může také spustit oslabená imunita psa, po léčbě antibiotiky, zvýšená produkce mazu či dlouhodobá léčba glukokortikoidy.

Častou příčinou svědivosti tlapek je atopický zánět kůže. Klinické příznaky zahrnují svědivost nejčastěji pacek, tváří, břicha, uší a kombinaci těchto míst. Svědivost pacek bývá nejčastěji způsobena kombinací samotné alergie, sekundárního kvasinkového zánětu kůže a sekundární bakteriální infekcí. 

UŠI:

 • Uši před aplikací prášku vytřete tamponem, vatou, vatovou tyčinkou. Před aplikací by ucho mělo být suché, takže nevyplachovat.

 • Nadzvedněte ušní boltec psa nebo kočky. Nasypte plastovou lžičkou malé množství prášku do vnějšího zvukovodu. (Na středně velkého psa cca na špičku lžičky na jedno ucho).

 • Masírujte vnější zvukovod přímo pod úrovní ušního boltce zvířete tak, aby se pudr dostal dovnitř ucha a zvíře ho nevyklepalo téměř celý bezprostředně po aplikaci.

Aplikujte 1 krát denně. Pokud se v průběhu pěti dnů nedostaví zlepšení, zvyšte množství prášku, popřípadě ošetřujte uši ráno i večer. Stav uší po zlepšení ještě určitou dobu pravidelně kontrolujte. V případě, že obtíže znovu nastanou, zopakujte aplikaci prášku.

Nepoužívat při známé přecitlivělosti na některou z obsažených látek.

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).